УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив беше отличена по време на Годишните награди на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ), връчени в рамките на Националната конференция по здравни грижи.
В категория „Продължаващо обучение – начин на живот“ престижното отличие получи УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив с изпълнителен директор проф. д-р Карен Джамбазов и главна медицинска сестра Мария Богоева.
Признанието е резултат от последователната политика за развитие на професионалните умения и знания на специалистите по здравни грижи.
„Това отличие е признание за усилията и професионализма на всички специалисти по здравни грижи в УМБАЛ „Свети Георги“. Инвестицията в обучение и развитие на медицинските кадри е инвестиция в по-качествена и сигурна грижа за пациентите“, заяви изпълнителният директор на лечебното заведение проф. д-р Карен Джамбазов, д.м.
В категория „Дългогодишен професионален опит“ национално отличие получи Блага Байлова – РК-Пловдив, професия „Акушерка“. Тя е старша акушерка в Отделението по неонатология към Клиниката по акушерство и гинекология на УМБАЛ „Свети Георги“ и работи в лечебното заведение повече от 35 години. Акушерка Байлова има съществен принос в развитието на неонатологичните грижи, а комисията отличи нейния значим професионален принос в областта на неонаталните грижи, внедряването на добри практики, организационната дейност, обученията и устойчивите резултати, свързани с качеството и безопасността на грижите за новородените.
„Горда съм, че трудът и отдадеността на нашите колеги получават заслужено признание. Тези награди са резултат от дългогодишна последователна работа, професионализъм и желание за развитие“, подчерта главната медицинска сестра Мария Богоева.
От името на ръководството на УМБАЛ „Свети Георги“ наградите получиха главната медицинска сестра Мария Богоева и заместник-директорът по административни и правни въпроси г-н Тенчо Василев.
Официални гости на тържествената церемония бяха президентът Илияна Йотова, министърът на здравеопазването Катя Ивкова, председателят на СБМС Мая Илиева, председателят на БЧК акад. Христо Григоров, председателят на БЗС Борислав Миланов и други представители на институции и професионални организации.
В УМБАЛ "Св. Георги" работи Интегрален център. Основна дейност на Високотехнологичен център за трансфер на знания и здравни технологии, Интегрален център при УМБАЛ „Свети Георги” ЕАД е създаване и трансфер на нови знания и технологии, свързани с диагностика, в областта на неврохирургия, ото-рино-ларингология, максилофациална, пластична хирургия, последваща терапия или оперативен подход на онкологични заболявания, обучение на студенти, специализанти и специалисти в изброените области, като се ползват съвременни и иновативни способи и оборудване с интегрирано и автоматизирано управление и аудио/видоеокомуникация.
Проектната идея е свързана с изграждането на проиновационна инфраструктура за развитие на изследователския капацитет и медицинската наука и осигуряване прилагането на резултатите от научните изследвания и разработки в практиката на медицинските специалисти, опериращи в целевите области. Регионалният Високотехнологичен Център /РВТЦ/ предоставя услуги и развива дейности, които спомагат за развитие на научния изследователски капацитет. РВТЦ допринася за осигуряване връзката между науката и прилагането на научните разработки в практиката на медицинските специалисти.
Прочетете още
- 08:00 Агресия в Благоевград: Мъж нападна възрастна двойка, изрита пазарската им количка
- 09:29 Кошмар на „Хемус": Тир излетя в канавка, километрични тапи към София ВИДЕО
- 21:56 Буря удари наше село! Падна градушка с размер на орех СНИМКИ
- 09:00 "Децата ми се будят по 10 пъти": Варненец избухна срещу шумните мотористи