Учени от университета в Калифорния установиха в какъв порядък се проявяват симптомите при новия коронавирус, което би помогнало на хората да се ориентират по-бързо и по-скоро да потърсят медицинска помощ.
Според направените изследвания първият симптом, че имаме COVID-19 е висока температура, последвана от кашлица и мускулни болки. След тях е гадене, повръщане и накрая е диария.
Авторите на проучването посочват, че докато високата температура и кашлицата са характерни при проявата на настинка и грип, то симптомите в горния (повръщане и гадене) и долния (диария) стомашно-чревен тракт са почти сигурно доказателство, че става въпрос за коронавирус.
Симптомите в точно тази последователност ще помогнат на много хора да се ориентират дали са болни от COVID-19 или става въпрос за обикновен грип, разясни д-р Петер Кун, взел участие в проучването, пише novini.bg.
Изследването е проведено на базата на 55 000 потвърдени случая на коронавирус от Китай в периода от 16 до 24 февруари, чиито данни са били предоставени от Световната здравна организация.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил