Въздушната линейка транспортира пациент със сърдечно-съдов проблем за първи път от новата площадка към Многопрофилна болница за активно лечение „Д-р Тота Венкова“ в Габрово.
Пациентът е със сърдечно-съдов проблем, който е наложил спешното му транспортиране по въздух, посочиха от болницата и уточниха, че това е първият път, в който хеликоптерната площадка се използва, след като бе лицензирана миналия месец.
Площадката за вертолети бе сертифицирана в края на август. Болничното вертолетно летище е предназначено за обслужване на полети на вертолети за нуждите на системата за спешна медицинска помощ по въздух (HEMS).От МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ информираха тогава, че болничното вертолетно летище е изградено по проект „Инженеринг – проектиране, авторски надзор и изпълнение на строително-ремонтни работи във връзка с изграждане болнично вертолетно летище на територията на болницата.
Прочетете още
- 19:10 Площадът полудя! DARA слезе при феновете, София я посрещна като световна звезда ВИДЕО+СНИМКИ
- 16:00 Полицаи на опашка за кюфтета: Журналистка засне патрулка в нарушение СНИМКИ
- 17:49 Два инцидента белязаха концерта на DARA в центъра на София ВИДЕО
- 19:00 Тъжна развръзка: Откриха издирваната жена край Струма, за съжаление - мъртва