Малкият остров Мигинго, разположен на североизточната страна на езерото Виктория на границата между Уганда и Кения, е дом на една от най-гъсто населените общности на планетата. В същото време площта на селището може да се сравни с футболно игрище.

Режисьорът от Дубай Джо Хатаб наскоро пътува до острова, за да види как живеят аборигените там - има само около 1000 от тях. Въпреки че това селище е много малко, то има богата история. По-специално, именно там, според местните жители, се е състояла „най-малката африканска война“, пише The Mirror.

История на острова

Интересното е, че Мигинго е в центъра на териториални спорове от десетилетия. Сега се управлява съвместно от Уганда и Кения и се превърна в популярен риболовен център. Когато производството в езерото Виктория намаля значително, рибарите започнаха да идват тук дори от Танзания, Сомалия, Етиопия и Демократична република Конго.

Остров Мигинго, най-гъсто населеният остров в света, как живеят хората там, туризъм, интересни местаЦял екран
Жителите на Мигинго Снимка: Joe Hattab

Нилският костур, който живее във водите около Мигинго, някога е бил търсен само на местно ниво, но сега се е превърнал в ценна стока, появявайки се в менютата на луксозни британски и френски ресторанти. Това само увеличи привлекателността на острова за рибарите.

Хатаб добавя, че цената на тази риба е скочила с 50% през последните години и се оценява на 300 долара за килограм на международните пазари.

Има всичко необходимо

Пътешественикът публикува страхотни снимки от селото в социалните си мрежи. На тези изображения можете да видите, че островът е покрит с тесни къщи с вълнообразни метални покриви, които се издигат и спускат по линиите на пейзажа.

Остров Мигинго, най-населеният остров в света, как живеят хората тамЦял екран
Снимка: Joe Hattab
Остров Мигинго, най-населеният остров в света, как живеят хората тамЦял екран

Казват, че Мигинго има четири бара, фризьорски салон и дори собствен публичен дом. Общественият ред се осигурява от собствена полиция. Има и медицинска сестра, която помага на хората да лекуват леки заболявания, но за по-сложни случаи островитяните трябва да пътуват до континентална Кения.