Дори да сте много близки със семейството си понякога има теми, които трябва да си останат лично ваши. Някои от тях на пръв поглед са невинни, но са в състояние да предизвикат конфликт или дори по-лошо - да ви наранят. Затова е по-лесно и безболезнено в отношенията, дори с роднини, да поставим граници на това, за което говорим. Ето някои от тези щекотливи теми:
1. Планове за бъдещето.
Когато споделяме плановете си с близките, те автоматично си изграждат определени очаквания. Освен това, говорейки за плановете, е възможно да заблудим мозъка си, че вече сме постигнали каквото искаме. Това автоматично намалява усилията ни в тази посока. Освен това е възможно да получите нежелани въпроси от близките си. Например: „Какво стана, нали искаше да отслабнеш до Нова година?“
2. Романтични проблеми
Всяка връзка има спадове. Идеални взаимоотношения не съществуват. Споделяйки всяка подробност с близките си, вие насаждате у тях определено мнение и ги настройвате срещу партньора си. Представете си, ако основно слушат да се оплаквате от половинката си, как очаквате да я харесат? На вас отдавна ще ви е минало заради онази караница с любимия, но те ще са я запомнили.
Има ли връзка между цвета на колата ви и характера ви?
3. Заплатата!
Внимавайте да е причините излишно безпокойство на близките си заради деликатната тема за парите. Дори да имате финансови затруднения, ако те са моментни или незначителни, не е желателно близките ви да знаят.
4. Подробности за живота на някой друг човек
Не клюкарствайте, с други думи. Колкото и да ви е близък някой, винаги съществува опасност да се изпусне и да изпаднете в неловко положение.
5. Плановете за деца
Вие и само вие определяте правилния момент, когато това да се случи. Не се поддавайте на подмятания като: „Хайде, че искаме вече и ние да гледаме внуци!“ И най-вече – не се чувствайте виновни за нищо!
6. Рани и грешки от миналото
Да говорите за отдавна отминали събития, не е най-добрата идея на света. Особено ако това ще ви накара да преживеете болката наново. Ако можете, разрешете конфликта в душата си и простете.
Някой дребни прегрешения могат да излязат наяве, но ви съветваме да спестите на родителите си големите грешки, пише Обекти. Основната причина за това е, че ще ги разтревожите. Освен това е възможно да поискат да поправят стореното и по този начин, макар и неволно, да станат още по-големи проблеми. А най-важното от всичко е да се научите сами да се справяте с проблемите в живота си, за да не търсите за всяко нещо помощ от мама и тате.
8. Вяра, политика и възгледи
Излишно хабене на нерви е да спорите по политически или религиозни теми. Това са сериозни въпроси и така, както вие сте убедени във вашата истина, така и човекът срещу вас вероятно е убеден в своята. Вместо да се карате за такива неща, просто приемете другия такъв, какъвто е. Примирете се, че хората имат различно мнение. И отидете на риба. Направете нещо, което да ви донесе взаимна радост.