По-големият брат на лидерите на известната британска рок група Oasis, Пол Галахър, е обвинен в сексуално посегателство.
Според The Guardian, 59-годишният брат на Ноел и Лиъм Галахър е заподозрян в изнасилване, принуда и контролиращо поведение. Обвиненията, посочени от разследването, включват три обвинения за сексуално насилие, същия брой обвинения за умишлено удушаване, две обвинения за заплаха за убийство и нападение, причиняващо действителна телесна повреда.
Скотланд Ярд съобщи, че делото на мъжа от Ийст Финчли ще бъде разгледано в магистратския съд на Уестминстър на 27 август.
Полицията твърди, че Галахър е извършил престъпленията в период от няколко години, от 2022 до 2024 г. Разследване по случая е започнало през 2024 г. Жертвата му сега е „подкрепена от специално обучени служители“.
Адвокатите на Галахър твърдят, че мъжът е сътрудничил на полицията по време на разследването, но отричат обвиненията.
„Той очаква с нетърпение да изчисти името си“, каза адвокатът.
Известно е, че Галахър е израснал със семейството си в Манчестър, но никога не е бил свързан с рок групите на братята, въпреки че в текущото турне на групата е посочен като „турнеиращ диджей“.
Медиите припомнят, че Пол е автор на книгата „Братя: От детство до оазис“, описваща детството си с братята си, с които отношенията му са били обтегнати.
В книгата и интервютата по-големият брат на британските рок звезди се описва като обикновен човек, който живее „сред долната средна класа“, предпочитайки да остане „невидим“.
Прочетете още
- 11:38 Издигнаха тържествено трибагреника на церемонията за Трети март в София СНИМКИ
- 13:00 Какво пише в Санстефанския мирен договор: Мечтата, убита на Берлинския конгрес СНИМКИ
- 11:01 Майката на убития Митко от Цалапица: Подигравка! Протест срещу Васил Костадинов
- 08:25 Ирански дронове удариха посолство на САЩ