Победителката в „Евровизия“ 2026 ДАРА ще се включи в мащабна кампания за популяризиране на България като туристическа дестинация. Тя е приела поканата на министъра на туризма д-р Илин Димитров.
Изпълнителката ще представи страната през своя личен поглед, с акцент върху родната ѝ Варна, Черноморието, българската история и местата, които свързва с лични спомени.
Идеята на кампанията е България да достигне до международна аудитория чрез разпознаваемо лице и личен разказ за възможностите за туризъм у нас.
По време на срещата министърът на туризма е връчил на ДАРА специален подарък - статуетка с роза, един от най-разпознаваемите символи на България.



Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход