Певицата Анита Пойнтър от групата "Пойнтър систърс" почина на 74-годишна възраст. Анита Пойнтър е починала от рак в събота в дома си в Бевърли хилс, заобиколена от семейството, обяви нейният представител Роджър Нийл.
Формацията бележи най-големите си успехи през 70-те и 80-те години на миналия век с хитове като "Fire", "Say So", "He's So Shy", "Slow Hand" и "I'm So Exited".
Анита Пойнтър е втората от четирите сестри, които започват да се изявяват на музикалната сцена като дует Джун и Бони през 1969 г. Скоро след това стават трио, тъй като Анита се присъединява към тях, напускайки работата си като секретарка, се казва в официална биография.
Почина модната кралица Вивиан Уестууд
По-късно "Пойнтър систърс" стават квартет с Рут, която е единствената от сестрите все още жива. Бони напуска групата в края на 70-те и те стават отново трио. Сестрите Пойнтър също имат двама братя Фриц и Арън.
"Дълбоко сме натъжени от загубата на Анита, но се утешаваме, като знаем, че сега е с дъщеря си Джейда и със сестрите Джун и Бони, в мир. Тя беше тази, която ни събираше толкова дълго време. Любовта й към нашето семейство ще живее във всеки от нас", се казва в изявление на фамилията.
Прочетете още
- 14:03 След кражбата от доброволците: "Браво Пловдив" протяга ръка, събраха средства и оборудване
- 12:00 "Повръща ми се от хората": Свидетел с шокиращ разказ за трагедията на АМ Тракия, погубила тийнейджърка
- 13:00 Зодиите, които ще имат трудности в края на октомври
- 11:00 Посегнаха и на вярата: обраха храм „Св. Дух" в столицата