Кралицата консорт Камила, слага край на традицията да има придворни дами. Вместо това ще бъде подпомогната от „придружителите на кралицата“.
За разлика от придворните дами, тази намалена роля няма да включва кореспонденция или администрация. Замяната на придворните дами ще сложи край на една традиция, датираща от Средновековието във Великобритания.
Каква ще е първата Коледа за кралското семейство без кралица Елизабет
„Придружителките“ ще участват заедно с камила в официалните събития. Друга подробност е, че те няма да получават заплати, а единствено разходите им ще бъдат покрити, информира bTV.
Бившите придворни дами, които обслужваха покойната кралица Елизабет II, сега ще помагат на крал Чарлз III със събитията в Бъкингамския дворец и ще бъдат наричани „дами от домакинството“.
Кралица Елизабет се бори с рак през последните месеци от живота си
Прочетете още
- 22:22 Мощна буря в Пловдивско! Стихията пречупи бетонен стълб СНИМКИ
- 21:12 Мелето край Пловдив: 24-годишен навлязъл в насрещното, четирима са в болница
- 16:00 Ето каква е празничната програма на Пловдив за 24 май
- 15:00 Спипаха на ВИДЕО куриерка да дърпа райски газ зад волана, тя: "Какво ви интересува какво правя"