Експерти на аналитичната агенция "Автостат" установиха кои автомобили губят най-малко от цената си след три години експлоатация. Експертите сравниха цените на новите автомобили с тези, предлагани на вторичния пазар.
Според специалистите за 2020 г. в сегмента най-добра остатъчна стойност има Kia Rio X-Line. За три години, в които колата е в експлоатация, тя губи само 2 процента от цената си. Средно собствениците на автомобили се опитват да продадат автомобила за 97,98% от покупната му цена.
Renault Sandero е на второ място в класацията - този автомобил се продава за 88,92% от първоначалната цена. А третата позиция принадлежи на Hyundai Solaris - 86,96%.


Междувременно експертите дават съвет за това на какви параметри трябва да обърнете внимание при покупка на автомобил. На първо място, трябва да прецените цената, която купувачът е готов да плати за автомобила. И също така да отговорите на въпроса - за какво е превозното средство. Ако това е кола за шофиране по магистралата, тогава си струва да разгледате по-отблизо някои модели, ако колата е градска, тогава други, пише RT.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта