На всеки 10 коли у нас само една е нова. Близо 50% от родния автопарк е на възраст над 20 години, а пандемията продължава да задълбочава тревожната тенденция.
"Средната възраст на целия автопарк в България е 19 години. С най-старият автопарк сме в цяла Европа", обясни пред Нова тв Храбрин Иванчев, председател на Асоциацията на автомобилните производители.
По думите му едно от най-лошите последствия от стария автопарк е най-високата смъртност в България от катастрофи.
"25-30-годишни автомобили не пазят хората по същия начин, както ги пазят новите", настоява Иванчев.
От Асоциацията на автомобилните производители имат предложение: Ако върнеш за рециклиране над 15-годишна кола, да получаваш бонус, за да си купиш нов автомобил.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща