Царица на розата избраха и в Казанлък. Кристина Попова е 55-ата носителка на титлата. От днес тя е посланик на Розовата долина.
На второ място журито постави Нона Ангелова, а трета в престижния конкурс стана Дебора Маркова. Трите абитуриентки бяха избрани по време на цветен спектакъл в Дома на културата „Арсенал“ измежду 23 кандидатки за короната. В рамките на месец те участваха в различни инициативи.
Тийнейджърка стана Царица на розата в Карлово
„Винаги ми е било мечта да спечеля, но в момента, в който казаха името ми, просто всичко в мен избухна от емоции. Това е доста голяма чест, защото в продължение на следващата година аз ще бъда лицето на град Казанлък и ще го представям както в България, така и в чужбина”, каза победителката Кристина Попова пред bTV.
Официалното коронясване на 55-ата „Царица роза“ ще бъде на 2 юни, когато е кулминацията на тържествата за празника на розата. Те ще продължат и на 4 юни с цветното празнично дефиле в центъра на града.
Конкурсът поставя начало на празненствата по повод празника на розата. Тази година градът отбелязва 120-и юбилеен празник.
Евгени избра своята любима! Предложение разчувства в "Ергенът"
Съгласие постигна майката на Евгени с Валерия ВИДЕО
Снимки: Knews.bg
Прочетете още
- 20:09 Тежка катастрофа край Сопот, мотоциклетист загина, движението е спряно СНИМКИ
- 17:59 Поставиха камера на КАТ на тераса в София? СНИМКА
- 15:00 Улица в Асеновград се оказа прекалено тясна за егото на един шофьор
- 14:00 "Пача", "наркоманка" и "без мъж" - така се защитава мъж, отказал да чисти след кучето си