Възрастен мъж от село Дрангово е в неизвестност от началото на седмицата.

75-годишният Минчо Минчев е видян за последно в понеделник и оттогава дирите му се губят.

Сигналът за изчезването му бе публикуван в социалната мрежа Фейсбук от страницата „Община Брезово актуално - news“. За да улеснят разпознаването му, от страницата разпространиха и снимка на изчезналия мъж, която се споделя масово в регионалните групи.

Какво знаем до момента?

Минчо Минчев е пастир и е познат в района на родното си село. Тъй като от понеделник няма никаква връзка с него, притесненията за здравето и живота му растат.

Към момента няма данни за точното му местоположение в момента на изчезването, нито описание на дрехите, с които е бил облечен Минчо, но неговата снимка, публикувана в социалната мрежа, е основният ориентир за доброволците и органите на реда.

Как можете да помогнете?

Всеки, който има информация, виждал е мъжа или може да насочи екипите за издирване, е призован да се свърже с органите на реда.

„Моля, който го види или има някаква информация, да се обади на тел. 112“, пишат от информационната страница на общината.

Всяка следа може да се окаже ценна за намирането на възрастния мъж. GlasNews.bg призовава за максимално споделяне на информацията, особено от жителите на околните населени места.