37-годишна жена от Лом е подала сигнал, че повече от година е била подложена на физически и психически тормоз от съпруга си, съобщиха от ОДМВР - Монтана.

Жената се явила в Районното управление в Лом на 24 юни и заявила, че 46-годишният ѝ съпруг системно я заключвал в семейното им жилище и я лишавал противозаконно от свобода.

Полицейските служители са предприели действия по Закона за защита от домашното насилие. Попълнени са необходимите документи и приложения, отразяващи данните по сигнала.

Мъжът е установен и е настанен за лечение в Психиатричното отделение на МБАЛ - Лом.

По случая е образувано досъдебно производство за причиняване на лека телесна повреда в условията на домашно насилие.

Разследването продължава.