"Стига бе! Пак ли простории?", така започна коментара си кардиологът Светлозар Сардовски по повод новооткритият вариант Омикрон на ковид.
"Към медиите и всички дето се упражняват в плямпане:
Новият Ковид е по-заразен, което не означава по-опасен.
Това са много различни неща, с различни последствия.
Не плямпайте простотии да плашите пак хората," завърши той.
"Вълната мина, премина през нас, погуби много хора и замина.
Зеленият сертификат се дава на ваксинирани, както видяхме, те масово се заразяват. В страните с по-високо ваксинационно ниво, толкова повече са заразените.
Има ваксинационен пробив, силата на препаратите отслабна. Те все пак пазят, колкото и да са несъвършени, така че, рисковите групи е добре да се имунизират.
Трябва да се признае, че този сертификат е безсмислен. Все пак хората с този документ, се тестват при напускане на границата," каза той в интервю пред Дарик радио.
"Играта е на котка и мишка, като мишката са хората. Размножаването на вируса е копирането му в клетките. Еволюцията му, е че той иска непрекъснато да се размножава, това го прави по-разпространим. Дали новите варианти ще са по-опасни обаче? Смята се, че те ще отслабнат и ще намалее опасността от усложнения при хората," допълни той.
Зеленият сертификат дава зелен коридор за разпространението на ковид
Омикрон е тръгнал от заразен с ХИВ? Преболедувалите ковид не са защитени
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие