241 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за периода 12-14 март. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените за периода 210 са на домашно лечение, 29 – хоспитализирани. Новодиагностициран сред медицинския персонал е един стоматолог. В 4 училища са регистрирани 5 нови случая, в 3 детски заведения – 3 положителни. 14-дневната заболеваемост е 278,21 на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 193 на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област към днешна дата са 257 в 19 лечебни заведения за болнична помощ. 220 са неусложнените случаи, 37 са на интензивно лечение, 25 от тях - интубирани. 13 деца са хоспитализирани в лечебни заведения, на интензивно лечение - 1. Трима пациенти на интензивно лечение са имунизирани срещу коронавирусната инфекция.
Починали в резултат на COVID-19 са 5 души – четирима мъже и една жена, на възраст от 77 до 86 години. Всички са били с придружаващи заболявания и без имунизация срещу COVID – 19.
През изминалото денонощие от Центъра за Спешна медицинска помощ са отговорили на 212 повиквания. От тях 19 са свързани с COVID-19. В Пловдив e хоспитализиран един болен, в областта – четирима. На домашно лечение са оставени 14.
Активните случаи в областта са 1145. На домашно лечение са 888. Под карантина са поставени 1716.
Според Националната информационна система случаите на инфекцията в областта от началото на епидемията са общо 100392. Преболедували са 96648. Починали – 4599.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие