15-годишно момиче сираче, само избяга от войната в Украйна.
То е настанено в хотел в Горна Оряховица, а неговият случай ще бъде разгледан от Агенцията за бежанците.
Детето е без родители и живеело с дядо си, който обаче не пожелал да напусне родината си и останал в Украйна.
Случаят със сирачето беше оповестен по време на срещата между зам.-областните управители на Велико Търново и 120 украинци бежанци от Харков, Одеса и Киев, настанени в Горна Оряховица.
Зам.-областните посетиха двата хотела, в които са настанени бежанците, и се запознаха с условията, при които живеят.
Някои от тях имат български корени, но не всички възнамеряват засега да искат статут на временна закрила, тъй като не са сигурни дали ще останат по-дълго време в България.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие