30-часова блокада на граничния пункт край Силистра подготвят от Фондация "Човек, природа и здраве".
Причината е недоволство срещу преминаването на тежкотоварните автомобили през града вече пет години.
Хората настояват да заработи фериботната линия Силистра-Кълъраш. Очакваше се това да стане до 29-ти октомври, но това не се случи. Сега властите обещават нов срок - шести декември.
Протестиращите са обявили блокадата да започне днес на обяд и да продължи до 18 часа утре. В този интервал се заканват да не пропускат камиони през граничния пункт, съобщи Нова тв.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив