Пореден случай на агресия между ученици. Деветокласнички от Професионалната гимназия по икономика „Д-р Иван Богоров” във Варна се сбиха в клас в присъствието на учител. Техен връстник е заснел случилото се с телефона си. На кадрите се вижда как двете момичета започват да се карат, а след това едното от тях нанася серия от удари в областта на главата на своята съученичка. Тя от своя страна си е извадила медицинско свидетелство за лека телесна повреда.
„Двете са искали да седнат на едно и също място и са се скарали. Информирали сме родителите. Те бяха извикани на следващия ден. Семействата им искаха да изясним ситуацията и момичетата да се извинят една на друга. До дни ще открием процедура по налагане на санкции на децата. До този момент те са били приятелки. Не сме имали проблеми с тях”, каза пред Нова зам.-директорът на учебното заведение Ирена Михова.
С момичетата ще работи училищен психолог.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие