Жители на варненския квартал „Левски“ сигнализираха за сериозно пропадане на асфалта, което създава опасност за автомобили и пешеходци. На публикувана снимка се вижда как участък от настилката се е срутил, отваряйки дълбока дупка точно до паркирани коли. Мястото е до ул. „Железни врата“, срещу блок 30.
„Подаден е сигнал“, увери гражданин, който пръв публикува кадъра в социалните мрежи.
Реакциите в коментарите не закъсняха – повечето с доза ирония:
„Виждал съм и по-хубави кадри от Газа.“
„С постоянните ВИК изкопи и тънкия, като вафла асфалт – тъй ще е.“
„И луноходът ще се затрудни с варненските пътища!“
Гражданите настояват за незабавни действия от страна на общината – не само за отстраняване на конкретния проблем, но и за по-трайно решение на честите пропадания след ремонти и ВиК дейности.
Опасността от инцидент с автомобил или пешеходец е реална, особено в гъсто населен район. Жителите се надяват този път сигналът им да не остане само „регистриран“, а действително да доведе до ремонт и укрепване на компрометираната настилка.


Снимки: Galya Genova
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава