13,7% от българите нямат тоалетна в жилището си и се налага да ползват външна. Това показват актуални данни на "Евростат" по повод Световния ден на тоалетната, 19 ноември.
По този показател се нареждаме на второ място в Европейския съюз, като сме изпреварени от Румъния, където 24,2% от жителите се облекчават във външна тоалетна.
На трето и четвърто място са Литва и Латвия съответно с 10% и 8,7%.
В Швеция, Швейцария, Исландия и Норвегия пък всички имат вътрешна тоалетна и броят на външните нужници е нулев.
Световният ден на тоалетната е иницииран от ООН с цел повишаване осведомеността на хората по света за проблемите свързани с канализацията и хигиенните условия.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив