Пресичащите на пешеходна пътека, които използват мобилен телефон, ще бъдат глобявани, предвиждат законови промени, съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков от Пътна полиция. Той уточни, че става дума за употреба на мобилен телефон без значение дали се разговаря или се пишат съобщения.
Какъв ще бъде размерът на глобата, тепърва ще се обсъжда, каза още пред БНР главен инспектор Близнаков:
"Като участници в движението пешеходците имат задължение да съобразят поведението си преди да използват своето предимство за преминаване по пешеходна пътека, да се уверят, че няма опасност за тях като пресичат, а също така и в тази връзка да осигурят необходимото внимание от тяхна страна, като не се разсейват от странични дейности. Става въпрос само за пешеходните пътеки, при пресичането на обозначените пешеходни пътеки от страна на пешеходците - за да се осигури необходимото внимание при пресичане на платното за движение, е предвидено такова наказание".
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив