Дни след като неизвестни лица изпочупиха градския парк в Петрич виновните вече са установени.
Благодарение на видеонаблюдението стана ясно, че те са непълнолетни лица.
Нанесените от тях щети възлизат на повече от 800 лева.
Тази е една от поредните вандалски прояви в града. Именно заради такива беше поставено и видеонаблюдението.
"Изпочупени бяха кошчета за боклук, детски съоръжения, лампи. Набезите не спират. Извършителите са малолетни на възраст до 14 години. Законът не предвижда строги наказания спрямо тях. Полицията съставя актове на родителите. Идеята е да има по-голям контрол както от родителите, така и от учителите", заяви пред БНТ Кирил Стойков, главен секретар на Община Петрич.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив