Поредното нерегламентирано сметище край София, в местност около Горни Богров, предизвика възмущение в социалните мрежи.
Силвия Карабойчева сподели във Facebook снимки, които ясно показват проблема — неизвестен извършител е изхвърлил огромно количество отпадъци, включително столчета, играчки, дрехи и гуми, направо в канавката на черния път. На един от кадрите се вижда как стара детска количка е използвана дори за запълване на огромна дупка на пътя.
„Живеем в държава на боклуците, които изхвърлят количките на децата си в деретата! Въпросът е: можем ли да променим нещо или трябва да се примирим?“, пита възмутено Силвия.
Този сигнал е поредното напомняне, че справянето с незаконното изхвърляне на отпадъци изисква отговорност — както от страна на институциите, така и от всеки един от нас. Защото природата е домът на всички.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие