Ще поевтинее ли хляба за крайния потребител след премахването на ДДС? Според производителят Димитър Бакалов това няма да се случи. Дори от септември или октомври ще има нов ръст, който може да достигне 3 лева.
"Цената не се образува само от това - в него влизат а от брашно, сол, вода, транспорт. Чак тогава се сторнира колко да внесеш в бюджета. Много от производителите работят на ток или газ. Никъде не се говори за увеличение на заплатите на хората. Много трудно това ще се случи, ако намаляваме цената на хляба. Малките фирми по селата няма да успеят да го направят", обясни той по Нова Нюз.
По думите му пшеницата е скочила двойно дори повече.
"Това означава, че ще има по-голямо увеличение на хляба. Този 1 млрд. за пшеница трябва да бъде даден за субсидия на производителите. Така пшеницата ще падне, а брашното и хлябът ще поевтинеят. Докато не се спре инфлацията, всичко ще върви нагоре", посочи Бакалов.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава