Вчера край монтанското село Кобиляк полицейски служители спрели за проверка лек автомобил, който е бил управляван от 15-годишно момче от селото, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Оказало се и, че автомобилът е с прекратена регистрация поради неплатена застраховка „Гражданска отговорност“.
На 60-годишния попечител на непълнолетния водач са съставени 4 акта по Закона за движение по пътищата. По случая в РУ Монтана е образувана преписка.
В региона има и други случаи на шофиране на непълнолетни и мололетни, като преди няколко години беше заловен 12-годишен шофьор, който заедно с друг малолетен откраднал кола и я блъснал в ограда.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив