Стотици декари неожъната пшеница изгоряха край Димитровградското село Добрич.
Огънят тръгнал от нерегламентирано сметище и бързо обхванал територия на метри от къщи и предприятие.
Бързата намеса на огнеборците е предотвратила по-сериозни щети, предаде Нова. На място в борбата с огъня се включиха пожарникари от Димитровград и Хасково.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
Мхм 15:35, 09.07.2023
за тази година се предвиждат средно 510кг/дка добив пшеница. 'Нормата' за изхранване е около 1т на човек годишно т.е. 2 дка за човек. Много ясно, че човека на се изхранва с 1 тон пшеница, но този 'негов' тон се разменя за всякакви хранителни и нехранителни неща, които РБългария купува за същия този човек от другите държави. Така че, няколко стотин дка изгорели ... всеки 2 дка се равняват на 1 убит човек. И тези вонящи уроди дето са запалили пшеницата следва да бъдат отстранени, точно както те самите са отстранили някакви непознати за тях хора.