Д-р Нелко Калайджиев, създал отделението по реанимация в МБАЛ "Иван Скендеров" в Гоце Делчев, почина след усложнения от коронавирусната инфекция (COVID-19). Новината беше съобщена от Българския лекарски съюз (БЛС).
"Раят спечели, а ние загубихме човека, който ни научи да виждаме надежда там където я няма, да се държим като един въпреки различията ни. Поклон, д-р Калайджиев", написа във Facebook Ася Муслина, медсестра, работила дълги години с него.
Д-р Калайджиев е 3-тият анестезиолог, който губи болницата в Гоце Делчев от началото на годината.
През март почина д-р Костадин Киричев, а преди два месеца коронавирусът уби началника на реанимацията д-р Милан Първанов.
Само преди седмица коварната зараза погуби и началника на Детското отделение в МБАЛ "Иван Скендеров" д-р Костадин Камбов.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив