Голямо задръстване е станало на АМ "Тракия" след лека катастрофа в петък следобед, съобщават за GlasNews шофьори.

Тапата, дълга няколко километра, се е образувала в платното от София за Пловдив в района на бензиностанция "Еко" около 22-рия километър.

Шофьори споделят в социалните мрежи, че през задръстването се минава за около 30 минути, а то е дълго около 15 километра.

Иронично журналистът Генка Шикерова публикува във Facebook, че много превозни средства преминават през аварийната лента. Ето точните думи на Шикерова:

В този момент от аварийната лента на магистрала Тракия преди Вакарел, КАТ може да си изкара годишния бюджет. Дали има някой!

Медийни публикации посочват, че инцидентът е с незначителни материални щети. Произшествието е между кола и джип.

На място са изпратени екипи на “Пътна полиция“, които регулират движението и работят за възстановяване на нормалния трафик.Към момента няма информация за пострадали. Водачите трябва да се движат с повишено внимание, да спазват дистанция и да следват указанията на полицейските служители.

@glasnews Лек инцидент между кола и джип предизвика огромно #задръстване на АМ "#Тракия"! Произшествието е станало в района на 22-ри км в платното за Пловдив. Подробности четете тук на glasnews.bg #новини #катастрофа #fyp ♬ original sound - GlasNews.bg