Близки на деца, загинали по пътищата на страната, се събират на протест в София. Демонстрацията е под надслов „Нямаме повече деца за убиване”. Именно това бяха думите на майката на Ани, която загуби живота си, заедно с приятеля си Явор, пресичайки на пешеходна пътека на столичния бул. „Сливница”. Това каза и сестрата на 15-годишния Филип, който беше блъснат и убит преди броени дни на ул. „Гурко” в София.
От Триъгълника на властта протестиращите ще тръгнат именно към улица „Гурко”, където ще поставят цветя в памет на всички загинали по пътищата деца, предаде Нова.
Протести тази вечер се провеждат в Шумен и Перник.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат