Някога замисляли ли сте се до какви крайности може да стигне един шофьор само да си подсигури заветното паркомясто пред блока?
Докато в повечето градове хората масово залагат на класическите пластмасови конуси, туби с вода или стари автомобилни гуми, в Плевен доказаха, че местните водачи са съвсем различна порода. Когато темата опре до паркирането и борбата за асфалта, българинът по принцип има доста специфично и често абсурдно виждане за нещата.
Поредното доказателство за това дойде от актуална публикация във Facebook, която бързо набра популярност и припомни за родния гений в градска среда.
На прикачената към поста снимка се вижда нещо наистина уникално - цяла дъска за гладене, гордо разпъната насред улицата с единствената цел да брани свободното място от чужди автомобили.
Очаквано, кадърът предизвика вълна от забавни реакции сред потребителите, които се надпреварваха да оставят остроумни коментари под публикацията.
„Ако колата е електрическа, сигурно иска човекът да си изглади, може да са му спрели тока“, шегува се потребителката Стойка Атанасова, улавяйки перфектно абсурда на ситуацията.
Наред с хумора обаче, важно е да припомним и сериозната страна на нещата: подобни самоволни прояви са абсолютно наказуеми. Нерегламентираното запазване на паркоместа по общинските улици и тротоари се преследва от закона и наредбите, а изобретателните собственици на „реквизити“ са заплашени от парични глоби.
Но пък поне са забавни. И на фона на този пример ще припомним за друг култов начин да си подсигурите свободно място пред дома си.
