"Директорът на Второ начално училище "Васил Левски" в Омуртаг Татяна Петрова е починала от COVID-19. Днес ще бъде погребението на 60-годишната жена", обяви пред "Дарик” началникът на Регионалното управление на образованието Елка Станчева.
Петрова е ръководела учебното заведение в продължение на 27 години.
Тя е петата жертва на коронавирусната инфекция сред учителите в област Търговище. Заразата не успяха да преборят преподаватели от Търговище, Попово и двама от Опака.
Към 30 ноември в областта болните от COVID-19 учители, са 22-ма, а ученици - трима, сочи справка на РУО.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив