Пътна полиция провежда от днес акция "Пешеходец" преди началото на новата учебна година.
Проверките ще са масови и в големите градове, и по магистралите заради многото тежки катастрофи през последните дни.
От началото на септември на пътя са загинали 22-ма души.
Ще се следи дали шофьорите дават предимство на зебра и дали пешеходците пресичат неправилно.
Глобите за нарушения на пешеходна пътека започват от 50 лева, припомнят от полицията.
"Особено внимание ще се обръща на хората, които пресичат с малки деца, тъй като те трябва да ги учат на правила", посочи комисар Чавдар Кочев от "Пътна полиция".
В дирекциите, през чиито територии минават магистралите и основните пътища на страната, пък са планирани действия по контрол на скоростните режими и недопускане на неправомерното движение, спиране и паркиране в лентите за принудително спиране на автомагистралите.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол