Центърът за трансфузионна хематология в Пловдив от днес извлича кръвна плазма, необходима за лечение на коронавируса.
Сдружение "Бизнесът за Пловдив" дари на Центъра необходимата апаратура, а студент - медик стана първият дарител.
Близо 100 хиляди лева струваха двата апарата, за които "Бизнесът за Пловдив" събра необходимите средства.
В момента тече дарителска кампания и за закупуване на шоков фризер, за който са необходими над 70 хиляди лева, но от Центъра обясниха, че на този етап работят и без него.
Медици и бизнес отправиха апел към всички преболедували COVID-19 да се включат в дарителската кампания за набиране на кръвна плазма.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив