Д-р Спас Радев от Разлог е поредната жертва на корнавируса. Медикът бе близо месец на лечение в столична болница, негови съграждани се организираха и дариха кръвна плазма, но той загуби битката с вируса.
Кметът инж. Красимир Герчев написа в профила си във Facebook съболезнования към семейството на лекаря:
"Когато се сбогуваме с такива светли и красиви личности, думите не стигат...Когато си жертвал живота си, за да спасяваш стотици други, думите не стигат...Когато оставаш деца-сираци, обичана съпруга, близки, приятели в разгара на своята младост и професионална компетентност, думите не стигат...
Болката на всички е огромна.
Д-р Спас Радев е нашата поредна, свидна жертва на вируса-убиец.
Свидна жертва на Разлог – потомък на лекари, добър професионалист, отдаден до смърт на професията си. Думите не стигат да изразя съболезнованията си към неговото семейство,към съпругата му – обичаната д-р Божикова, към двете му деца, към лекарската колегия, към цялата ни общественост.
Разлог скърби за своя свиден син...Почивай в мир, д-р Радев!
Твоят път е пример. Твоят живот е факел, който ще запали във всеки от нас надежда, че заедно можем да се обединим срещу коварната болест".
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив