С каква цел са наредени по този начин плочките в столичния квартал "Павлово"?
Споделени в социалната мрежа снимки показват как са наредени плочки в квартал "Павлово" в София. Майсторите са си оставил ръцете, тъй като при нареждането на плочките са оставили големите фуги между тях.
Не е ясна причината за нареждането на плочките по този начин - в коментарите под поста хората предполагат, че плочките са поставени така, за да може децата да играят на "Дама".
"Това е направено само за децата, да играят на "Дама", написа Емил Д.
Но Васко Н., който е автор на публикацията и е заснел арт инсталацията, написа, че ходенето по плочките е изключително неудобно, а деца и възрастни хора се спъват в големите фуги между тях. Той призова за правилнo нареждане на плочките.
А след проведен разговор с отговорната страна е станало ясно, че това е проект. Заявили, са че има алтернативни трасета за преминаване и към момента плочките няма как да бъдат пренаредени.
Жена се преби на неравен тротоар в София, посрещна Нова година с травми по лицето СНИМКА
Стамен Т. побърза да даде отговор на въпроса - кой е отговорен за този проект:
"Този проект го е родил общински архитект, израснал вероятно в немотия, който не е и чувал за физическата ергономия, която очевидно не е непозната и за някои от коментиращите!", написа Стамен.
Стефан Ж. споделя, че същото арт безумие може да бъде видяно и в парк "Възраждане". Той също е категоричен, че е изключително неудобно за ходене.
"Това е игра - който стигне отсреща без да се спъне и накаля печели!", коментира Александра Ж.


Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
Непознат 20:50, 13.02.2023
Така се работи в България не качествено