Зимата през май месец приключи, каза климатологът проф. Георги Рачев.
„Отиваме към нормалния, леко хладен май месец, със следобедни превалявания, но ще има много слънце, а температурите ще бъдат много високи. А от събота трупешката скачаме в лятото“, каза Рачев.
„Валежите в този вид ще спрат. От снощи вали на много малко места. Остана валежната зона над Западна България. Ще остане неустойчива въздушната маса и след обяд ще има заоблачаване и образуване на купесто-дъждовна облачност“, каза още в ефира на bTV климатологът.
В София от уикенда ще стане много топло с температури над 20 градуса.
Във Варна е сравнително топло за този период от годината.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие