Национална мрежа за децата (НМД) организира протестно шествие срещу насилието над деца. Събитието ще се проведе в събота от 11:00 пред Съдебната палата в София.
Шествието е под надслов „Да защитим децата си. Да се обединим!“ и в е отговор на тревожната статистика за 2024 г.:
- Над 2 900 деца, пострадали от престъпления;
- Десетки деца, загинали или ранени при пътни инциденти;
- 79 000 сигнала за незаконно детско порнографско съдържание, хоствано в България;
- Рекорден брой сигнали за домашно насилие, получени на телефон 112.
Национална мрежа за децата призовава родители, ученици, учители, специалисти и общественици да се присъединят и да изразят своята нетърпимост към насилието и институционалното бездействие. Протестът настоява за ефективни действия от страна на съда, прокуратурата, полицията, социалните служби и образователната система.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
Георги 14:42, 31.05.2025
Не на еврото