Криза: 400 000 души изгубиха работата си от началото на Covid пандемията у нас в началото на миналата година, показват най-новите данни на НСИ и Агенцията по заетостта.
Само за седмицата от 11 до 17 януари в Бюрата по труда са се регистрирали 7600 души, а устроените на работа чрез бюрата са почти два пъти по-малко - 3600 души.
Огромен скок на безработните. Колко българи и къде останаха без работа?
За периода от 3 февруари 2020 г. до 17 януари 2021 г. новорегистрираните безработни в Бюрата по труда са малко над 404 хил. души.
За същия период започналите работа чрез Бюрата по труда в цялата страна са 244 хил. души.
От всички регистрирани безработни най-много са в област София - над 46 хил. души.
На второ място е област Пловдив с 34 хил. души, следвана от Благоевград, Бургас и Варна с безработни в диапазона между 26 хил. и 28 хил. души.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил