БДЖ провери защо 16 пътници от влака Русе-Бургас, който е с прекачване в Стара Загора, са останали да преспят на гарата.
Припомняме, че пътникът Николай Георгиев, който обяснява, че влакът им от Русе е пристигнал в Стара Загора с половин час закъснение и композицията за Бургас е заминала минути преди това, без да изчака пътниците. Така 16 души, включително и деца, посред нощ са останали да спят на гарата.
Пътници спаха на гара - влакът не ги изчакал
Сред проверката от БДЖ съобщиха, че този инцидент се дължи на грешка на техен служител, диспечер, който е пуснал влака за Бургас 3 минути преди пристигането на този от Русе, пише "24 часа". Затова пътниците ще бъдат компенсирани. Служителят им пък щял да получи дисциплинарно наказание.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
