Органите на реда са премахнали създадения снощи палатков лагер на протеста при румънското посолство на столичния бул. "Ситняково".
Около 5 часа сутринта кръстовището е било освободено от полиция и жандармерия. Засега не е ясно как точно се е случило това.
Движението в района тази сутрин е спокойно, но интензивно, съобщи Нова тв.

Точно това беше причината демонстрантите да решат да блокират артерията в 36-ия ден на недоволството срещу властта в София.
Остават обаче блокирани три ключови кръстовища: при "Орлов мост", Софийския университет и на площад "Независимост".
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат
