Ромски семейства ще бъдат принудително изселени от сграда, на прага на зимата във Враца.
Близо 60 души, 31 от които деца, са заплашени да останат на улицата, тъй като сградата, в която живеят ще се събаря.
Според хората сградата им е предоставена от областната администрация, но така и не им дали документи, че им я предоставят.
Хората били предупредени 4 дни преди да трябва да напуснат сградата. Били посетени и от социални работници, които предупредили, че ако децата не бъдат изведени, ще им ги вземат.
А ромите казват пред bTV, че са разтревожени, защото точно преди зимата и в най-голямата пандемия ще останат без дом.
Снимки: bTV
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив