Кметът на Община Перник Станислав Владимиров ще обяви частично бедствено положение на територията на кв. „Каменина“ след срутването на подпорна стена днес, съобщиха от общината във Facebook. Решението се взема на основание чл. 49, ал. 1 от Закона за защита при бедствия.
На място са кметът Владимиров, заместник-кметът инж. Борис Томов и екип на Аварийно-спасителния отряд, които извършват оглед и оценка на ситуацията с цел гарантиране на безопасността на жителите.
Работата по укрепването на терена и възстановяването на падналата стена ще започне още утре, като са предвидени аварийно-възстановителни дейности за дългосрочна стабилност на съоръжението.
Кметът призова жителите на квартала да бъдат внимателни и увери, че общината ще действа с максимална бързина за възстановяване на сигурността.





Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие