С близо 400 нови знамена Пловдив ще посрещне националния празник 3 март – Ден на Освобождението на България от османско иго.
Екипи на общинското предприятие „Чистота“ ги монтираха по електрическите стълбове на надлез „Скобелева майка“, Коматевско, Асеновградско, Кукленско, Карловско и Пещерско шосе, пише TrafficNews.
На пет от входно-изходните артерии на града – надлез „Скобелева майка“, Пазарджишко, Голямоконарско, Кукленско и Карловско шосе, са поставени и 5 флага с големи размери.
Нови знамена се веят и пред сградата на Община Пловдив на площад „Стефан Стамболов“, на площад „Римски стадион“, както и на моста на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ и други символични места в града. Националните и пловдивските знамена са разпределени по равно. Осигурени са от Община Пловдив и са изработени от Общинското социално предприятие за хора с увреждания.
По традиция знамената се обновяват два пъти годишно – в навечерието на националния празник 3 март и на 6 септември – Ден на Съединението и празник на Пловдив.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив