Огнище на коронавирус е открито в шивашки цех в Разлог, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в Благоевград.
Заразени са 60 работници, като това са хора от общините Разлог и Белица.
Цехът е затворен, извършва се дезинфекция.
Рекорден брой новозаразени има за последното денонощие в Благоевград. Случаите са 97, което поставя областта на първо място в страната.
Още преди седмица кметът на общината Красимир Герчев предупреди, че болницата в Разлог е препълнена със заразени с коронавирус, а заради забавяне на резултатите от тестовете, има опасност от вътреболнична инфекция.
"Легловата база е запълнена, лекари и сестри са на границата на силите си", заяви тогава градоначалникът.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив