Опасна ситуация се разигра на пловдивския булевард „Цар Борис III“. Водач засне с видеорегистратор как шофьор преминава направо от лента, предназначена единствено за завой наляво, и едва не блъска движеща се кола.
„X1232MB – от лента за наляво продължи направо и щеше да ни блъснеш!“ – гласи публикацията на потърпевшия водач, който е споделил кадъра в мрежата.
Действията на шофьора нарушават както правилата за движение, така и логиката на сигнализацията и създават реална опасност за удар в натоварен градски участък.
За съжаление, това не е изолиран случай. Подобно поведение – неправомерно използване на ленти, пренебрегване на маркировка и пълно игнориране на останалите участници в движението – се среща все по-често по българските пътища. Липсата на контрол и адекватни санкции допълнително влошават ситуацията, а възмущението на гражданите остава само в интернет.
Случаят повдига отново въпроса: колко още ще разчитаме на късмета, вместо на реда?
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО