Катастрофата между ТИР и микробус, възникнала в обедните часове днес на автомагистрала "Тракия" в посока София, продължава да затруднява сериозно движението в участъка между 56-ия и 57-ия километър.
По информация от ОДМВР – Пазарджик, микробусът се е ударил в задната част на тежкотоварния камион със сръбска регистрация. При удара шофьорът на микробуса е бил заклещен в кабината.
Катастрофа между ТИР и бус на АМ "Тракия"
Наложило се е екип на аварийно-спасителното звено към пожарната да разреже ламарините, за да бъде изваден пострадалият водач.
Обработката на местопроизшествието продължава. Предстои оглед от дежурна оперативна група при Районното управление на МВР в град Септември.
Движението в района се извършва в една лента и се регулира от полицейски служители. От ОДМВР - Пазарджик апелират към всички водачи да шофират с повишено внимание, да спазват необходимата дистанция и да проявяват търпение при преминаване през засегнатия участък.
ОБНОВЕНА в 14:36 ч.: Огледът в района на местопроизшествието е приключил. Движението вече е възстановено и в двете ленти - основната и изпреварващата.


Прочетете още
- 18:00 "Има и сърцати!" БМВ аварира в кръгово, полицаи се притекоха на помощ СНИМКА
- 14:35 Трагедия в Розино: Дете почина след удар от кола
- 19:44 Слънцето „избухна" три пъти за часове: Учени предупреждават за нова вълна от магнитни бури
- 16:07 Агресия в София: шофьорка твърди, че е била нападната посред бял ден