Тази вечер в резултат на разразилата се буря, в Стария град са паднали части от сграфитото на Димитър Киров на сградата на АМТИИ. След получения сигнал от доц. Кантарева , заместник-кметът Пламен Панов разпореди спешна комисия в понеделник да направи оглед и специалистите да започнат веднага възстановяването.
Паното изобразява образа на Захарий Зограф и творбите му, с които остава в историята като пример за църковна живопис. Сграфитото е изключително красиво и се вижда от всички посетители на Стария град, тъй като е на страничната стена на сградата на АМТИИ, която е на ул. "Съборна".
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие