"От понеделник започва едно бавно и мъчително затопляне", прогнозира климатологът Георги Рачев.
По думите му от понеделник ще започне постепенно повишение на температурите и валежите ще спрат. Ще има и слънце. За София температурите ще стигнат до 15-16 градуса.
"До събота и неделя ще вали непрекъснато, четвъртък и петък в проходите ще има и сняг, шофьорите трябва да внимават. Хората и шофьорите трябва да са абсолютно подготвени", предупреди Рачев.
"След като сменим времето денят ще падне под 11 часа. Нищо чудно това затопляне другата седмица да се окаже циганското лято", каза климатологът пред bTV.
Засега минусови температури не се очакват, успокои професорът.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив