Покойник е получил покана за доброволно изпълнение и плащане на сума от местни данъци и такса битови отпадъци от община Стрелча, съобщава Монитор.
За това разказаха негови близки. Човекът се е споминал на през август 2006 г., но явно в информационната база на общинската администрация няма данни за неговата смърт и той продължава да съществува по документи вече 14 години. Така се стига до куриозната покана за дължими 102 лв. за имот в село Блатница, която е изпратена от Дирекция „ Местни данъци и такси“.
Роднините на покойника са възмутени от недомислието в администрацията в Стрелча, което, явно, не касае само техния случай. Юристи коментират, че не може да се претендира плащане на местен данък и такса за битови отпадъци от лице, което е починало.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив